Velký náhľad 15.03.2016 / Obmedzenie

Tichší a bezpečnejší prejazd Prístavným mostom

D1

Opravou mostných záverov na Prístavnom moste sa zlepší jeho technický stav.

V týchto dňoch sme odštartovali opravu najvyťaženejšieho diaľničného úseku na Slovensku. Cez bratislavský Prístavný most prejde denne takmer 100-tisíc vozidiel. Zabrať dostávajú najmä mostné závery, ktoré je nevyhnutné opraviť.

Ak by k realizácii opravy došlo neskôr, hrozilo by rozsiahle poškodenie mostného záveru. V takomto prípade by sme museli mostný záver vymeniť za úplne nový kus a výmena by priniesla výrazné obmedzenia – dopravu vedenú len v dvoch šírkovo zúžených jazdných pruhoch, v trvaní až 4 mesiacov.

Na momentálne prebiehajúcej oprave mostného záveru budeme pracovať nepretržite 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Pracovníci budú opravu mosta realizovať v priestore pod ním, v stiesnenom otvore širokom približne pol metra.

Informácia pre motoristov

Cez víkend boli v nočných hodinách (z 12. na 13.03.2016) počas najnižších intenzít osadené oceľové platne s asfaltovými nábehmi. Následne prebieha oprava mostného záveru.

Oprava je plánovaná do 13.05.2016 (piatok) do 06:00, na Prístavnom moste diaľnice D1 v križovatke Prievoz (nad kruhovým objazdom Bajkalská ulica). Oprava je rozdelená na 2 etapy:

  • na pravom moste von z mesta (smer Trnava) v trvaní 4 týždne,
  • na ľavom moste v smere do Petržalky v trvaní 4 týždne.

Počas opravy bude doprava vedená cez oceľové platne s asfaltovými nábehmi, v dvoch nezmenených jazdných pruhoch, so zníženou rýchlosťou na 60 km/h. Oceľové platne budú po ukončení opravy odstránené.

Benefit

Vďaka oprave mostného záveru sa zlepší stavebno-technický stav mosta, prejazd daným úsekom bude tichší a bezpečnejší.

Národná diaľničná spoločnosť sa ospravedlňuje motoristom za znížený komfort.

Ak tento text za chvíľu nezmizne, váš prehliadač nedokáže zobraziť mapy.