Velký náhľad 22.03.2016 / Správa NDS

Veľká noc: Diaľnice dostanú na sviatky zabrať

D1

Na Zelený štvrtok očakávame na diaľnici D1 výrazný nárast dopravy.

Sviatočný nápor vo štvrtok

Počas minulého roka bol najvyťaženejším dňom Zelený štvrtok. Na diaľnici D1 sme v tento deň zaregistrovali o 34% viac áut oproti bežným pracovným dňom. Ročné maximá v intenzitách dopravy sme zaznamenali až na 18 miestach diaľnice D1.
 
Najvyťaženejším úsekom bola vlani bratislavská diaľnica D1 medzi križovatkami Ružinov a Prievoz. V deň pred sviatočným Veľkým piatkom prešlo tadiaľto viac ako 106-tisíc vozidiel. Podľa minuloročných skúseností očakávame, že podobný výrazný nárast dopravy nastane aj tento štvrtok.
 
Oproti vlaňajšku však môžu motoristi využiť ďalších 56 km nových diaľnic a rýchlostných ciest. Medzi nimi rýchlostný obchvat Detvy, diaľnicu pri Martine, na Spiši s tunelom Šibenik či úsek pred Prešovom.

Diaľničná patrola je pripravená

Aj počas veľkonočných sviatkov budú motoristom k dispozícii 24 hodín denne bezplatné služby Diaľničnej patroly. Vodiči môžu požiadať Diaľničnú patrolu o pomoc na telefónnom čísle 0800 100 007.
 
Diaľničná patrola pomôže pri:
  • výmene kolesa a nahodení rezervy
  • poruche
  • zabezpečení odťahu
  • nedostatku pohonných hmôt
  • poskytnutí informácií o odťahových službách
  • poskytnutí informácií o najbližších auto/pneu servisoch
  • zabezpečení stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením vozidlami Diaľničnej patroly a skontaktovaní Diaľničnej polície a Integrovaného záchranného systému
Vozidlá Diaľničnej patroly odjazdili už viac ako 1,6 milióna kilometrov. Pre lepšiu predstavivosť, je to ako by každé z 15 vozidiel patroly prešlo dvakrát denne 88 km trasu z Bratislavy do Piešťan, tam aj naspäť. Službu sme spustili v apríli 2015.
 
Posádka Diaľničnej patroly doteraz pomohla vyše 11 500 vodičom. Diaľničná patrola zasahuje na 700 km diaľnic a rýchlostných ciest.
 
Ak tento text za chvíľu nezmizne, váš prehliadač nedokáže zobraziť mapy.