Velký náhľad 08.04.2016 / Správa NDS

POMOC NA DIAĽNICI - nová mobilná aplikácia

Národná diaľničná spoločnosť predstavuje novinku. Motoristi si môžu privolať Diaľničnú patrolu rýchlejšie a kdekoľvek na diaľnici. Vďaka mobilnej aplikácii Pomoc na diaľnici.

 

O aplikácii

Aplikácia Pomoc na diaľnici je určená pre privolanie Diaľničnej patroly prostredníctvom volania alebo SMS s presnou lokalizáciou polohy motoristu. Okrem toho nájdu motoristi na jednom mieste čerstvé dopravné správy priamo z nášho operátorského pracoviska doplnené o aktuálne hlásenia Zelenej vlny RTVS, zistia možnosti oddychu či pohľadom cez diaľničné kamery si overia parkovacie kapacity na odpočívadlách.
 

 
Dozaista užitočným obohatením sú turistické atrakcie v rámci celého Slovenska, ktoré môže motorista využiť na ceste za svojím cieľom. Informácie o turistických lokalitách čerpáme od Slovenskej agentúry pre cestovný ruch. Aplikácia je doplnená o všetky potrebné kontakty, aktuálne správy a informácie pre zabezpečenie vyššej bezpečnosti dopravy na diaľniciach. 
 

 

Stiahnite si aplikáciu

Stiahnite si aplikáciu pre Android a iOS do svojho mobilu

 

O Diaľničnej patrole

Národná diaľničná spoločnosť spustila službu Diaľničná patrola vlani v apríli. Odvtedy najazdilo 15 vozidiel Diaľničnej patroly už viac ako 1,6 milióna kilometrov. Posádky patroly pomohli doteraz vyše 11 500 vodičom. Zasahujeme na viac ako 700 km diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007.
 
Diaľničná patrola pomôže pri:
  • výmene kolesa a nahodení rezervy
  • poruche
  • zabezpečení odťahu
  • nedostatku pohonných hmôt
  • zabezpečení stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením

 

Užitočné na záver

Pre správnu funkčnosť aplikácie je potrebné si v mobilnom telefóne zapnúť GPS a taktiež pripojenie na internet. Motoristi by nemali používať aplikáciu pri šoférovaní.