Velký náhľad 19.04.2016 / Správa NDS

Stiahnite si diaľničnú appku na Autosalóne

Novú aplikáciu Pomoc na diaľnici si do svojich mobilov môžu nainštalovať všetci návštevníci bratislavského Autosalónu.

 

Kde nás nájdete?

Počas konania bratislavského Autosalónu v dňoch od 19.4. do 24.4.2016 si všetci motoristi môžu v stánku Zelenej vlny RTVS (hala A1) nainštalovať do svojich mobilných telefónov aplikáciu Pomoc na diaľnici. Okrem toho nájdu na tomto mieste aj množstvo užitočných informácií o službe Národnej diaľničnej spoločnosti - Diaľničná patrola. 
 
Aplikácia je bezplatná a dostupná pre operačné systémy Android aj iOS. Aplikáciu Pomoc na diaľnici si v prvom týždni jej fungovania nainštalovalo viac ako 10 000 používateľov – tak neváhajte a pridajte sa k nim.
 
 

Čo ponúka aplikácia?

Mobilná aplikácia Pomoc na diaľnici je určená pre privolanie Diaľničnej patroly prostredníctvom volania či SMS doslova na jeden klik. Výhodou je presná lokalizácia polohy motoristu, ktorý sa na diaľnici ocitol v núdzovej situácii  a potrebuje pomoc Diaľničnej patroly.
 
Okrem toho nájdu motoristi pod jednou strechou čerstvé dopravné správy priamo z nášho operátorského pracoviska doplnené o aktuálne hlásenia Zelenej vlny RTVS, zistia možnosti oddychu či pohľadom cez diaľničné kamery si overia parkovacie kapacity na odpočívadlách.
 
Cestu do cieľa vedia spríjemniť aj zaujímavé turistické atrakcie po trase, ktoré sú užitočným obohatením mobilnej aplikácie.

 

Pomáhame motoristom

Posádky Diaľničnej patroly zasahujú na viac ako 750 km diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007. Diaľničná patrola pomôže pri:
  • výmene kolesa a nahodení rezervy
  • poruche
  • zabezpečení odťahu
  • nedostatku pohonných hmôt
  • zabezpečení stojaceho vozidla zákrytom a dopravným značením 
Ak tento text za chvíľu nezmizne, váš prehliadač nedokáže zobraziť mapy.