Velký náhľad 11.05.2016 / Správa NDS

Tunel na Kysuciach je ešte bezpečnejší

D3

V tuneli Horelica sme upravili vozovku a zároveň vykonali opatrenia zvyšujúce bezpečnosť a orientáciu účastníkov cestnej premávky.

 

Drsnejšia vozovka v tuneli

Aby bol prejazd tunelom Horelica ešte bezpečnejší, Národná diaľničná spoločnosť pristúpila k niekoľkým opatreniam. Vozovka sa zdrsnila oceľovými guľôčkami, ktoré obnovili jej protišmykové vlastnosti. Drsnosť vozovky je z hľadiska bezpečnosti premávky veľmi dôležitým faktorom. Pri dodržaní vzdialenosti medzi vozidlami a maximálnej povolenej rýchlosti zaručuje brzdnú dráhu, a tým sa minimalizuje pravdepodobnosť nehody. 
 
Následne sme na vozovku naniesli hydrofóbnu impregnáciu, ktorá kryt vozovky ošetrí, ochráni a uzavrie povrch. Mysleli sme aj na prípadnú evakuáciu, preto sme preznačili únikové východy a SOS dvere. Práce zvyšujúce bezpečnosť v tuneli boli realizované počas jarnej údržby tunela Horelica. 

Jazda tunelom nemusí skončiť takto

Pre uzavretý priestor v tuneli hrozia väčšie riziká, preto je nevyhnutné mimoriadne dbať na bezpečnosť. Bezpečnému prejazdu tunelom napomáhajú technické inovácie, bezpečnostné prvky a ohľaduplné správanie vodičov.

Ak tento text za chvíľu nezmizne, váš prehliadač nedokáže zobraziť mapy.

Tunel na Kysuciach je este bezpecnejsi http://www.ndsas.sk/bezpecne-v-tuneli/48888s