Velký náhľad 30.05.2016 / správa NDS

Opravujeme vozovku na diaľnici medzi Prešovom a Košicami

D1

Národná diaľničná spoločnosť opravuje poškodenia vozovky na 19 kilometrov dlhom úseku D1 Prešov - Košice.

 
Diaľnicu D1 od Prešova po Košice pravidelne kontrolujeme a udržiavame. Na úseku D1 Prešov juh – Budimír sme už počas zimného obdobia priebežne opravovali vzniknuté poškodenia zmesou určenou pre opravy vozovky za studena.
 
S opravou nerovností teplou asfaltovou zmesou po zimnom období sme začali v prvej vlne na začiatku apríla, hneď so začiatkom výkonu letnej údržby. Do polovice apríla bolo priebežne pri opravách vozovky v danom úseku spotrebovaných 4 280 kg asfaltovej zmesi.
 

Opravy v plnom prúde

V druhej vlne od začiatku mája sme identifikovali a označili farbou menšie novovzniknuté výtlky. Tie boli zarezané, a tak pripravené na opravu. Poškodenia na vozovke sme následne opravili s využitím 5 260 kg asfaltovej zmesi.

Vozovka v novom šate

Zároveň sme do plánu veľkoplošných opráv vozovky zaradili dva úseky o celkovej dĺžke 2 320 m v smere Prešov - Košice a jeden úsek dlhý 2 199 m v smere Košice - Prešov.
 
Na vozovke v oboch smeroch v najbližších mesiacoch vymeníme obrusnú vrstvu, ktorá je priamo vystavená účinkom dopravy a klimatickým vplyvom. V pomalom jazdnom pruhu v smere na Košice vymeníme aj vrstvu, ktorá sa nachádza pod ňou, tzv. ložnú vrstvu. Následne vymeníme obrusnú vrstvu aj na krajnici. 
 

Užitočná aplikácia v mobile

Chcete vedieť, aké práce prebiehajú na našich diaľniciach? Stiahnite si aplikáciu Pomoc na diaľnici.
 
Ak tento text za chvíľu nezmizne, váš prehliadač nedokáže zobraziť mapy.