Velký náhľad 25.07.2016 / Správa NDS

Bratislavská D1 s nárastom dopravy o 5 percent

D1

Národná diaľničná spoločnosť porovnala dopravné intenzity na bratislavskej D1 v I. polroku 2016 s vlaňajškom.

 
Medzi dopravne najvyťaženejšie úseky v Bratislave patrí diaľnica D1 od križovatky Vajnory po križovatku Ovsište. Na území Bratislavy tvorí diaľnica D1 významnú spojnicu medzi najväčšou mestskou časťou Petržalka a lokalitami Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

Nárast o 5 percent

Porovnaním dopravných intenzít v prvom polroku 2015 a v prvom polroku 2016 sme zistili, že  intenzity narástli oproti vlaňajšku zhruba o 5 percent. Najväčší dopravný nápor zažila bratislavská D1 v deň pred štátnym sviatkom Veľkého piatku.
 
V tento deň sme namerali od 66-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Ovsište po križovatku Pečňa až po 150-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Prievoz po križovatku Ružinov.
 
V priemerných pracovných dňoch sa v Bratislave v prvom polroku 2016 pohybovalo po diaľnici od 58-tisíc do 125-tisíc vozidiel denne, čo predstavuje nárast o skoro 5-tisíc vozidiel na každom úseku oproti vlaňajšku

Príjemnejšie cestovanie

NDS pripravuje projekty nového bratislavského obchvatu D4 a rozšírenia D1, ktoré pomôžu znížiť intenzitu dopravy na dnes najvyťaženejších bratislavských diaľničných úsekoch, doprava by sa mala rovnomernejšie rozdistribuovať predovšetkým po vybudovaní obchvatu D4 a rozšírení D1.         

Pozrite sa, ako narástli intenzity oproti vlaňajšku na jednotlivých úsekoch bratislavskej D1