Velký náhľad 26.07.2016 / Správa NDS

Pozor: Nové názvy križovatiek na bratislavskej D1

D1

Národná diaľničná spoločnosť posledný júlový týždeň začína s aktualizáciou informatívnych zvislých dopravných značiek. Nové opatrenie pomôže zvýšiť bezpečnosť premávky na D1 v Bratislave.

 

Vymeníme informatívne zvislé dopravné značky pred výjazdmi z diaľnice a pred obojstranným odpočívadlom Zlaté piesky, doplníme nové ciele na zvislých dopravných značkách či osadíme dve nové portálové konštrukcie. Dôvodom je zvýšenie kvality informovanosti cestujúcej verejnosti, ako aj bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

V súlade s novými technickými podmienkami

Považujeme za nevyhnutné zosúladiť názvy križovatiek s pripravovanými novými technickými podmienkami pre používanie informatívnych dopravných značiek na diaľniciach a rýchlostných cestách tak, aby rešpektovali zásady krajín s vyspelou diaľničnou infraštruktúrou.

V rámci aktualizácie dopravného značenia na diaľnici D1, Mierová ulica - Senecká cesta, sa budú meniť názvy križovatiek:

  • Prievoz na  Bajkalská, výjazd č.6 v oboch smeroch jazdy
  • Ružinov na Gagarinova, výjazd č.8 v oboch smeroch jazdy 
  • Trnávka na Galvaniho, výjazd č.10 v smere na Žilinu  
  • Zlaté piesky na Vajnory, výjazd č.13 v smere na Žilinu 
  • Vajnory na Zlaté piesky, výjazd č.14 v oboch smeroch 

Práce budú prebiehať prevažne v nočných hodinách od 22:00 do 04:00:

  • dňa 26.07.2016 (utorok) do 30.09.2016 (piatok)

Bezpečnosť a komplexné služby

Národná diaľničná spoločnosť je tu pre vás 24 hodín denne. Staráme sa o Vašu bezpečnosť, zjazdnosť diaľnic, ale aj o odpočinok na ceste. Meníme jazdu na zážitok.