Velký náhľad 13.12.2016 / Správa NDS

Nová čerpacia stanica s výhľadom na Levoču

D1

Sieť čerpacích staníc na diaľnici D1 je bohatšia o ďalšiu pumpu. Motoristi môžu cestou na východ Slovenska, ale aj opačne, využiť novú čerpaciu stanicu na odpočívadle Levoča.

Oddych a doplnenie paliva v obidvoch smeroch

Nová čerpacia stanica na obojstrannom odpočívadle Levoča je sprístupnená od 13.12.2016 (utorok). Motoristi tak môžu načerpať energiu do svojich štvorkolesových tátošov už aj na tomto mieste, či už pri ceste z Bratislavy smerom do Košíc alebo opačne. Odpočívadlo ponúka prekrásne výhľady na kráľovské mesto Levoča či na Kráľovu hoľu alebo Vysoké Tatry. 
 
Od tohto okamihu sú všetky veľké odpočívadlá na súvislej D1 medzi Ružomberkom a Prešovom vybavené najdôležitejšou službou pre motoristov - čerpacou stanicou pohonných hmôt.
 

Široká paleta služieb pre motoristov aj história

Okrem všetkých druhov pohonných hmôt ponúka nová čerpacia stanica bohaté služby. K dispozícii je dofukovanie pneumatík alebo voda pre kamionistov. Motoristi majú k dispozícii pestrú ponuku chutného občerstvenia, sprchy, prebaľovací pult či kútik pre najmenších. Samozrejmosťou je wifi pripojenie, ale aj možnosť dobíjania elektronických zariadení cez USB port.
 
Odpočívadlo ponúka množstvo parkovacích plôch pre osobné vozidlá a kamióny, prístrešky so sedením a detské ihrisko. V oddychovej časti nájdete aj veľkoformátovú svetelnú tabuľu Archeopoint. Vďaka nej objavíte poklady, ktoré boli ukryté pred našim zrakom a ležali dlho zahalené pod rúškom tajomstva. Výstavba diaľnice v okolí Levoče odhalila ojedinelé nálezy na území Spiša a pomohla nám tak lepšie spoznať dejiny tohto regiónu.